"Három-négy év körül kötelező darab: teljesen kompatibilis a korosztályt foglalkoztató problémákkal, és nincs könyv, amelyik viccesebben tanítana a szalvétahasználatra."
"Szabó T. Anna egy kissé íztelen angol eredetit fűszerez meg röpködős humorral, zamatos nyelvi leleménnyel. Verssorai egyszerre táncolnak a bármilyen nyelvet tanuló kezdők viccesen döcögő félmondatainak és a francia nyelv légies, mégis bensőséges mormolásának ritmusára"
"Mivel a mesék gyengédek, de érzelemtelítettek, csodásan lehet felolvasni őket: drámázva, izgulva – melyik kisbirka nem aggodalmaskodik, amikor először fodrászhoz megy? – , megkönnyebbülve, örömmel…"
“Az a természetes közelség, melynek feltételeit az első perctől megteremti Soukupová, annyira magával ragadó, hogy egy darabig felnőttként is keresni kell a szavakat arra, mi is történik velünk, olvasókkal."
"Sobral mégiscsak elsősorban csodás illusztrátor, így a Hihetetlen
egyben egy művészi, játékos-humoros illusztrációkkal, vizuális
történetmeséléssel teli képeskönyv minden Big Bang-rajongónak."
“A könyv rengeteg beszélgetnivalót kínál születésről és szülői szerepekről – az már csak rajtunk és a gyerekek életkorán, érdeklődésén múlik, hogy ezekből éppen mennyit tartunk időszerűnek."
Noha nekem kellett egy kis idő, míg megbarátkoztam a Malac és Liba kötetek borítóival, mára rendesen rajongója lettem a sorozatnak. Üdítően ötletes, humoros, bájos (ám a legkevésbé sem negédes) mesék, nagyon passzoló vidám illusztrációkkal – sok nevetős percet szerezhetnek nektek az esti összebújásoknál. Ovis kortól ajánljuk.
Talán felsorolni sem tudom, mi mindenért ez az egyik legkedvesebb mesekönyv-sorozatom. Idilli svéd tanya, millió kacattal zsúfolt fészer, rusztikus konyha, sugárzóan boldog növények, egy bogaras öregember és egy kotnyeles, zöldgatyás kismacska (Róka úrék egyöntetű véleménye szerint minden idők legjobban megrajzolt kismacskája!). Már az alapok is imádnivalóak, hát még, ami kikerekedik belőle! A Pettson és Findusz mesék tele vannak nagy kalamajkákkal, bensőséges humorral és nagyon őszinte – akár nem is könnyű – érzelmekkel, ami pedig igazán egyedülállóvá teszi őket, hogy ez a rengeteg minden a szövegben és az illusztrációban egyaránt megjelenik. A képek – színültig játékkal és dinamikával – órákig böngészhetők, a szöveg mentes minden felesleges butítástól, minőségi mese a javából.
Ez egy fantasztikusan izgalmas sorozat; 10-12 éves kortól felfelé nagyszerű gondolkozni- és diskurálnivaló mindenkinek, akit kicsit is érdekelnek a társadalmi-történelmi kérdések. A saját fiam (11) lelkes Harari-rajongó, és az első kötet óta gyűjti ennek a teljesen rendhagyó, humoros, ám mélyen elgondolkodtató kritikai törikönyv-képregénynek a részeit. Ha a ti (kis)kamaszotokat is jobban érdekli a nem lineáris történelemszemlélet az évszámoknál, és ők is boldogan elmélkednek az emberiség nagy kérdésein vacsora közben, bátran vágjatok bele a sorozatba, remek intellektuális élmény.
Tölgyerdői meséiből minden háztartásba kell néhány darab; a totyogós könyvalapkészlet egyik fő összetevője. Nem véletlenül, szerintünk is az egyik legjobb mesekönyvsorozat kicsiknek: verses, humoros, rövid, éppen eléggé izgalmas a sok keresgéléssel, és a kukucskáló ablakokkal még segíteni is lehet bájos hőseinknek!
Ritka, mint a fehér holló, mi is vadásszuk az antikváriumba, de ha bárhol is belefuttok egy kötetbe, ne hagyjátok ott – szerintünk minden idők egyik legjobb mesekönyv-sorozata. Humoros, bolondos, ugyanakkor végtelenül érzékeny, sokrétegű és bölcs mesék a megfontolt Vau és a hebehurgya Miú barátságáról és kalandjairól. Maradandó olvasmány, sokáig elkísér.
Alapmű! Rajongótáborába a nagyovis kortól felfelé bárki tartozhat. A furavári ikrek könyvei abszurdak pörgősek és nagyon viccesek; észbontó félreértések, zseniális találmányok, szenzációs világmegmentések váltják egymást a kötetekben. Nagyszerű szórakozás közös olvasásra-böngészésre, de hívogat az önálló olvasás próbálgatására is.
Kihagyhatatlan az ovis könyvespolcról. Humorral, bájjal, bölcsességgel teli mesék, a mindennapi élet legkedvesebb kalandjai cukormentesen, a legjobb fajta természetes édességgel, és még a Fiep Westendorp-i világban is egyedülálló illusztrációkkal.
Ha olyan képeskönyvet kéne keresnem, aminek a közös barátság adja a gerincét, Medvéék dobogós helyen lennének. Itt a kicsik közti barátság különböző időszakos árnyalatai – mint például a féltékenység, vagy a veszekedés – finoman megjelennek a rövid történetekben, cseppet sem didaktikus módon, ettől viszont talán pont hogy nagyobb segítségnek bizonyulnak apró könyvfalóink életében. Sajátos stílusú sorozat ez, amiben nincs kimondott rossz és jó, ám van helyette mérhetetlen elfogadás és empátia (mint például amikor Madár nem hozza szégyenbe Mackót azzal, hogy számonkéri rajta a lódításait). És abból már ovisként is jól jöhet begyűjteni egy keveset. – Bukkancs